Historie Pepíčkova řeznictví a uzenářství

Jmenuji se Josef Vašák – odtud název mé firmy – Pepíčkovo řeznictví a uzenářství

Vyučil jsem se v oboru řezník-uzenář a podnikání se věnuji od roku 2003. Začínal jsem v pronajatých obchodních prostorách v malinké obci nedaleko Brna, kde jsem v poměrně krátké době vybudoval obchůdek a získal spoustu spokojených stálých zákazníků. Na jejich doporučení neustále vzrůstal zájem o naše produkty a okruh zákazníků se velmi rychle rozšiřoval, což ovšem zároveň vyvolalo potřebu přiblížit své služby novým zákazníkům do nových, vzdálenějších, lokalit. V tu dobu tak vznikla myšlenka prodeje v pojízdné prodejně, což se mi přibližně po roce fungování obchůdku podařilo zrealizovat. Byl jsem jedním z prvních na Jižní Moravě, který se vydal blíže novým zákazníkům a tato moje snaha umožnit nákupy kvalitního českého zboží lidem, kteří nemají možnost vycestovat za nákupy do větších obcí, se brzy začala vracet formou mnoha nových spokojených zákazníků, což mne zcela naplňovalo a motivovalo k další práci, ačkoliv jsem v ní trávil stále více času – dodnes není výjimkou, že pracuji i 20 hodin denně.

Do povědomí lidí jsem se dostával i pořádáním obecních zabijaček. Na tu největší, kdy se přišlo podívat a ochutnat domácí lahodné zabijačkové produkty na tři tisíce lidí, dodnes velmi rád vzpomínám. Ta neuvěřitelná atmosféra, usměvaví lidé, mastné pusy, tóny harmoniky, zpěv, tanec,…. Důvod, proč to vlastně všechno dělám tak rád. I Česká televize měla z natáčení dobrý pocit.

Nebyl by to však český národ, aby vše bylo jen příjemné a jednoduché – lidská závist, konkurence. Díky těmto specifickým vlastnostem českého člověka mám za sebou i pár nepříjemných chvilek – anonymy, udání, následně časté kontroly státních orgánů, nelichotivé články v denním tisku … K nelibosti všech, kteří se podíleli na poškození mého jména a mé práce, mohu s radostí konstatovat, že jejich snaha byla marná, vše jsem ustál a dnes jim mohu dokonce i poděkovat za reklamu – jsem vděčný za to, že stále je víc těch rozumných, kteří se přišli sami o kvalitě mnou nabízeného sortimentu zboží přesvědčit a nenechali se ovlivnit žádnými nesmyslnými pomluvami. Děkuji všem svým zákazníkům. Těm, kteří nakupují ve velkém i těm, kteří si přijdou pro jedno kolečko tlačenky. Všem.

Abych dokázal oslovit větší spektrum zákazníků a nabídnout produkty i těm, kteří si vzhledem ke své pracovní vytíženosti nemohou přijít nakoupit do mé pojízdné prodejny a na konci pracovní doby zjistí, že není kde koupit kvalitní suroviny k přípravě rodinné večeře, pohrával jsem si již delší dobu s myšlenkou rozvozu zboží až do domu, resp. do zaměstnání – ta se stala skutečností a dnes mají již všichni možnost jednoduše objednat zboží přes internet či telefonicky a my všem zboží doručíme v dohodnutém termínu až na místo určení.

Kromě výše zmíněného prodeje čerstvého masa (které pochází výhradně z českých chovů) a kvalitních uzenářských výrobků a pořádání zabijaček, Vám mohu nabídnout zajištění kompletního servisu na rodinných oslavách, svatbách, promocích, křtinách, apod. – je možné zajistit grilování, opékání, studenou kuchyni, dále připravit různé ne zcela tradiční dárky – uzeninové kytice, dárkové koše, dárkové balíčky ( dřevěná prkýnka s uzeninami), krásné tlačenkové dorty, obložené mísy, aj.

K Vaší spokojenosti jsem připraven udělat cokoliv a těším se na to.

S přáním dobré chuti
Váš Pepíček

Naše oprávnění a doklady

Kliknutím na náhled zobrazíte výuční, živnostenský list a další doklady.